jeden procent podatku

Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym "HEJ, KONIKU!"
   
Ośrodek Hipoterapii 
 
 
O hipoterapiiWskazania i przeciwskazaniaFormy hipoterapiiSekcja Jeździecka Olimpiad SpecjalnychKlub Jeździecki Osób NiepełnosprawnychOśrodek Hipoterapii InfoProgramy realizowane przez Ośrodek HipoterapiiZapisy na zajęciaPartnerzyGaleria ZdjęćSponsorzyPrzydatne stronyPolecana literaturaRekomendacje, dyplomy, podziękowaniaNapisali o nas
Ośrodek Asystenta Osoby Niepełnosprawnej 
 
 
Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "Razem" 
 
 
     
 
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, na rzecz której można przekazać 1 procent podatku dochodowego.
 KRS 0000145797
Data rejestracji - 20.04.1995r
Bank PEKAO SA VI O/Warszawa
Nr konta:
62 1240 1082 1111 0000 0387 2509
NIP: 524 101 67 49
REGON: 01096223.
 
     
Hipoterapia usprawnia, aktywizuje, pomaga pokonywać ograniczenia wynikające z niepełnosprawności.
Formy hipoterapii

Starając się wykorzystać w pełni wszystkie właściwości terapeutyczne konia prowadzimy w naszym Ośrodku różne formy hipoterapii, przy czym mamy świadomość, że granice między tymi formami nie są sztywne, a wszystkie oddziaływania terapeutyczne konia przenikają się wzajemnie pozwalając na wieloprofilowe usprawnianie. W naszym ośrodku prowadzimy:

  • Fizjoterapię na koniu, w której nacisk kładziony jest na prawidłowe wykorzystanie terapeutycznych właściwości ruchu konia dla usprawniania ruchowego pacjenta oraz na zindywidualizowanym doborze ćwiczeń wykonywanych na koniu. Forma ta oraz dobór ćwiczeń stanowią kontynuację lub uzupełnienie fizjoterapii prowadzonej w poradni rehabilitacyjnej i w domu.

Fizjoterapia na koniu przeznaczona jest dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu pochodzenia neurologicznego i ortopedycznego, a prowadzi ją hipoterapeuta z przygotowaniem fizjoterapeutycznym (mgr rehabilitacji lub technik fizjoterapii).

  • Psychopedagogiczną jazdę konną, w której wykorzystuje się i intensyfikuje aspekty psychopedagogiczne całej rzeczywistości związanej z koniem i z jazdą konną, w miarę potrzeb wprowadza elementy psychoterapii, logopedii, gry i zabawy edukacyjne z użyciem specjalnie przygotowanych pomocy dydaktycznych, pielęgnację konia, proste prace stajenne.

Psychopedagogiczna jazda konna przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym, opóźnieniem psychoruchowym, zaburzeniami emocjonalnymi, dysfunkcjami w zakresie wzroku i słuchu, a prowadzi ją hipoterapeuta - pedagog, psycholog lub terapeuta zajęciowy.

  • Terapię z koniem, w której najistotniejszy jest emocjonalny kontakt pacjenta z koniem torujący drogę poprawie relacji ze światem zewnętrznym, a zwłaszcza z otoczeniem społecznym, pomagający pacjentowi w odblokowaniu i pogłębieniu relacji z innymi ludźmi.

Terapia z koniem jest przeznaczona dla dzieci autystycznych, psychotycznych, z zaburzeniami zachowania i niedostosowanych społecznie, a prowadzi ją hipoterapeuta - psycholog lub pedagog.

Poza hipoterapią oferujemy młodzieży niepełnosprawnej jazdę konną indywidualną i grupową połączoną z nauką samodzielnej obsługi konia. Uczestnicy tych zajęć pod okiem instruktora/terapeuty zdobywją i rozwijają umiejętności samodzielnej obsługi konia: samodzielnego przyprowadzania go z padoku, bezpiecznego wiązania przy koniowiązie do dalszej obsługi, czyszczenia, kiełznania i siodłania, rozbierania i rozczyszczania po treningu, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, karmienia itd. Przy okazji zdobywają też i rozwijają wiedzę o koniach, ich hodowli, zasadach chowu, żywienia, opieki i pielęgnacji oraz różnych formach wykorzystania koni.

 

 

Partnerzy

             
 
    
PITax.pl - rozliczenie PIT 2016

Fundacja jest członkiem Koalicji na rzecz Osób z Niepełnosprawnością.
 
 
 
O Fundacji Strona główna Ogłoszenia Przekaż jeden procent Kontakt Formularz Mapa strony
projektowanie stron internetowych, pozycjonowanie, adwords, identyfikacja wizualna
Organizacja Pożytku Publicznego
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Rembertów, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz