jeden procent podatku

Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym "HEJ, KONIKU!"
   
O Fundacji 
 
 
StatutSprawozdania roczne z działalnościZrealizowane programyPROJEKT: Akademia Rozwoju Społeczno – Obywatelskiego Seniorów z NiepełnosprawnościąVideo o fundacjiPartnerzy
Ośrodek Hipoterapii 
 
 
Ośrodek Asystenta Osoby Niepełnosprawnej 
 
 
Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "Razem" 
 
 
     
 
Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, na rzecz której można przekazać 1 procent podatku dochodowego.
 KRS 0000145797
Data rejestracji - 20.04.1995r
Bank PEKAO SA VI O/Warszawa
Nr konta:
62 1240 1082 1111 0000 0387 2509
NIP: 524 101 67 49
REGON: 01096223.
 
     
O Fundacji

Fundacja Pomocy Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej, Koniku" powstała wiosną 1995 roku z inicjatywy grupy ludzi zafascynowanych możliwościami i efektami hipoterapii. Obecnie działalność Fundacji skupia się na 3 obszarach: rehabilitacja zdrowotna osób niepełnosprawnych (Ośrodek Hipoterapii), rehabilitacja społeczna (Ośrodek Asystenta ON) oraz rehabilitacja zawodowa (Centrum Aktywizacji Zawodowej ON „Razem”).Ośrodek Hipoterapii

Dotychczas z usług Ośrodka Hipoterapii Fundacji skorzystało ponad 1000 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z Warszawy i okolic. Ośrodek prowadzi też działalność sportową dla osób z niepełnosprawnością.

 

Hipoterapia usprawnia fizycznie, aktywizuje psychospołecznie oraz pomaga pokonywać ograniczenia wynikające z niepełnosprawności. Specjalnie przygotowane konie, profesjonalna kadra, kryta hala i sala do rehabilitacji dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością zapewniają wysoki poziom usługi.

 

W ramach Ośrodka działa Sekcja Jeździecka Olimpiad Specjalnych „Hej, Koniku” oraz Klub Jeździecki Osób Niepełnosprawnych, zaangażowany w ruch paraolimpijski. Zawodnicy Fundacji są członkami kadry narodowej w dyscyplinie paraujeżdżenia.Ośrodek Asystenta Osoby Niepełnosprawnej

Powstał w 2004 r, kiedy obok hipoterapii rozpoczęliśmy realizację projektu z zakresu aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością, poprzez zapewnienie wsparcia profesjonalnie przygotowanych asystentów i pomocy psychologicznej.

 

Zadaniem asystenta jest pomoc w codziennych czynnościach, tak, aby osoba z niepełnosprawnością z czasem mogła się usamodzielnić i w większym stopniu zintegrować z otoczeniem.

 

Fundacja była jedną z pierwszych warszawskich placówek, które wprowadziły usługę asystenta osoby niepełnosprawnej, jako pierwsza w kraju realizowała program usług asystenckich we współpracy z urzędem pracy, przygotowując do roli asystentów osoby bezrobotne.Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Razem”

Działa przy Fundacji od 2008r, realizuje współfinansowany przez PFRON program aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem usługi trenera pracy, tzw. model zatrudnienia wspieranego. Jest to model sprawdzony w wielu krajach Unii Europejskiej, jest bardzo skuteczną metodą pozwalającą na zwiększenie wskaźnika zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

 

Centrum rocznie obsługuje ponad 40 osób poszukujących pracy z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Beneficjenci otrzymują wsparcie psychologiczne, usługi doradcy zawodowego i trenera pracy. Trener pracy pomaga znaleźć właściwą ofertę pracy, nawiązać kontakt z pracodawcą, podjąć i utrzymać zatrudnienie.

 

 

Partnerzy

             
 
    
PITax.pl - rozliczenie PIT 2016

Fundacja jest członkiem Koalicji na rzecz Osób z Niepełnosprawnością.
 
 
 
O Fundacji Strona główna Ogłoszenia Przekaż jeden procent Kontakt Formularz Mapa strony
projektowanie stron internetowych, pozycjonowanie, adwords, identyfikacja wizualna
Organizacja Pożytku Publicznego
Bemowo, Białołęka, Bielany, Mokotów, Ochota, Rembertów, Praga Południe, Praga Północ, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła, Wilanów, Włochy, Wola, Żoliborz